KURUMSAL

Hakkımızda

Kadromuz

Kurucu Müdür Mesajı

Vizyon & Misyon

Bakım Standartlarımız

Psiko Sosyal Destek

Fizik Tedavi

Hakkımızda

Birey doğası gereği,ilerleyen yaşla beraber fiziksel, ruhsal yada sosyal anlamda yeti kaybı yaşayabilmektedir. Bu durum sağlık ve bakım hizmetleri ile sosyal destek mekanizmalarını, yeterli alt yapı ve meslek elemanlarıyla, profesyonel olarak kurumsal çatı altında alma ihtiyacını doğurmaktadır. İleri yaştaki bireyin yaşam doyumunu sağlamak mevcut yetilerini koruyarak yaşam kalitesini yüksek tutmakla mümkün olabilmektedir. Ay  Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezlerimiz bu bilinçle 2013 yılından bu yana sağlık  ve bakım sektöründe iki şubemizde toplam 250 yatak kapasitesiyle faaliyet göstermektedir. Hizmetlerimiz Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı mevzuatları çerçevesinde tıp etiği ve insani değerlere bağlı kalarak, insan onuruna yakışır biçimde sunulmaktadır.

Kuruluşlarımızda az destekle yaşamını idame ettirebilecek bireylere otel kalitesinde hizmet sunulmakla beraber,akut yada kronik çeşitli hastalıklar nedeniyle (Felç, Epilepsi, Pick Hastalığı, Korsakov Sendromu, Alzheimer, Demans, Diyabet, Onkoloji, Parkinson, kalça kırığı, ameliyat sonrası bakımı, ALS, MS, vb gibi) ağır derecede bakıma ihtiyaç duyan palyatif bakım hastalarına  bakım ve sağlık hizmeti sunmak amacıyla  hasta başı oksijen sistemi, hasta başı monitörü ve yoğun bakım yatağı ekipmanları kurulmuştur.  Fizyoterapist eşliğinde  fizik tedavi hizmeti sunulan kuruluşlarımızda nöroloji uzmanı, psikiyatri uzmanı, dahiliye uzmanı, pratisyen hekim müdahaleleriyle genel rehabilitasyon, geriatrik, ortopedik, nörolojik tedavi  hizmetleri sağlanması amaçlanmaktadır.Merkezlerimizden hizmet alan her bir konuğumuz için, sosyal hizmet uzmanı, hemşire ve yaşlı bakım teknikerlerinden oluşan personel ekipleriyle kişiye özel bakım planı oluşturulmaktadır.

Kuruluşlarımızdan hizmet alan bireylerin kolaylıkla sosyalleşebilmeleri amacıyla, mümkün olduğunca sosyal, kültürel, bilişsel ve fiziksel beceri anlamında birbirlerine benzer bireylerle aynı bina ve odalarda kalması sağlanmakta böylece olası olumsuz sosyal süreçlerin önüne geçilmekte, sosyalizasyon motivasyonunun  yüksek tutulması sağlanmaktadır.

Konuklarımızın sağlık ve bakım hizmetlerinden faydalanırken sosyal doyum sağlayabilmeleri için sivil toplum örgütleri ve gönüllü katılımlarıyla sosyal ve sanatsal etkinlikler düzenlenmektedir.

20 ile 34 metrekare arası  odalarımızda otel konforunda  hizmet sunmak amacıyla; mini bar, televizyon, klima, özel ışıklandırma sistemi, merkezi havalandırma sistemi ve her odaya özel banyo tuvalet bulunmaktadır. Ortak alanımız konuklarımıza konforlu ve kaliteli hizmet sunulacak biçimde tasarlanmıştır. Kuruluşlarımızda ayrıca kafeterya, etkinlik salonu ve sinema salonumuz bulunmaktadır.

Kuruluşlarımızda verdiğimiz hizmetler 7 gün 24 saat  konuklarımızın aile üyeleri tarafından  kamera sistemi ile takip edilmektedir.

HEMEN ARA
WHATSAPP